wtorek, 14 października 2008

Kostka do masażu

Czy myślicie, że do nawilżania lub natłuszczania skóry po kąpieli służą tylko mleczka, emulsje, kremy i inne kosmetyki o płynnej lub półpłynnej konsystencji? Jeśli jesteście o tym przekonani, to mocno Was zaskoczę - dzisiaj pokażę, jak można zrobić wspaniały balsam do ciała w... kostce. Taka kostka ma wiele zalet - nie zajmuje dużo miejsca, więc świetnie sprawdza się w podróży, można jej używać jako balsamu do ciała, kremu do rąk, zmiękczającego kremu do stóp, a w ostateczności nawet balsamu do ust. Ja zawsze używam tej kostki do masażu, jest do tego naprawdę doskonała! Zatem do dzieła!

Do zrobienia kostki potrzebujemy kilku prostych składników:

- pięciu łyżek stołowych masła kakaowego

- dwóch i pół łyżek oleju słonecznikowego

- 15 kropli ulubionego olejku eterycznego, ja użyłam olejku grejpfrutowego, gdyż ma on działanie antycelulitowe i ujędrniające 
Oprócz tego przyda nam się foremka do pierników, styropianowa tacka i plastelina. Foremkę wciskamy w styropianową tackę i dodatkowo uszczelniamy jej brzegi z zewnątrz plasteliną - zapobiegnie to przesączaniu się stopionych składników i wyciekaniu ich poza foremkę.
W kąpieli wodnej topimy masło kakaowe (kąpiel wodna polega na wstawieniu szklanego naczynia, do którego wkładamy nasze składniki, do garnka w gotującą się wodą - gorąca woda podgrzewa nasze naczynie i powoduje, że składniki topią się, a nie przypalają). Gdy masło kakaowe będzie już stopione, dodajemy olej słonecznikowy, ostrożnie mieszamy i wyjmujemy szklane naczynie z garnka. Kiedy płyn odrobinę przestygnie (ale nie zacznie tężeć), dodajemy 15 kropli olejku eterycznego i wlewamy całość do foremek.
Teraz wystarczy uzbroić się w cierpliwość - nasz balsam musi zastygnąć w foremkach, co często trwa nawet kilka godzin.
Gdy specyfik jest już twardy, ostrożnie wyciskamy kosmetyk z foremki, ładnie pakujemy i kostki są gotowe do użytku. Masło kakaowe ma tę cudowną właściwość, że topi się pod wpływem ciepła - wystarczy taką kosteczkę położyć na dłoni lub lekko przeciągnąć nią po skórze, a już cieniutka warstewka kosmetyku doskonale natłuszcza naskórek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz